Skip to main content
Rethink Digital Summit

Wzięliśmy udział w konferencji o najnowszych trendach technologicznych w biznesie. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy wykład o automatyzacji intralogistyki.

Innowacje dla przemysłu

Rethink digital to nowe wydarzenie technologiczne od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celem jest przygotowanie biznesu do transformacji cyfrowej. Zaproszeni gości i eksperci dzieli się wiedzą o trendach rynkowych i najciekawszych wdrożeniach innowacyjnych rozwiązań.

Inovatica AGV przygotowała ekspercki wykład o automatyzacji transportu wewnętrznego. Podzieliliśmy się naszym doświadczeniem i wiedzą, szczególnie w zakresie tego co jest wymagane do wdrożenia automatyzacji, bezpieczeństwa oraz obliczania zwrotu z inwestycji. – W badaniach większość firm deklaruje, że innowacje są ważne, ale gdy te same firmy pyta się czy rzeczywiście wdrażają nowe rozwiązania to ilość pozytywnych odpowiedzi spada. Wynika to z obaw dotyczących zarówno kosztów jak i potencjalnych wyzwań organizacyjnych – ocenia Piotr Anuszczyk, Marketing& PR Director Inovatica AGV. – Wydarzenia organizowane m.in. przez ŁSSE pozwalają te obawy rozwiać.

AGV/AMR standardowym wyposażeniem

Pojazdy automatyczne są na rynku już kilkadziesiąt lat, a pojazdy autonomiczne to również coraz częściej standardowe rozwiązanie w gospodarkach, które konkurują innowacyjnością. Podczas spotkania w ŁSSE pokazywaliśmy możliwości współczesnych pojazdów AGV. Autonomiczne wózki widłowe posiadają dziś liczne systemy bezpieczeństwa, zarówno w warstwie hardware jak i software. Ich efektywność w porównaniu do pracownika manualnego pozornie jest nieco mniejsza. Warto jednak pamiętać, że pojazdy autonomiczne mogą pracować w systemie 24/7 bez spadków koncentracji, nie są również wrażliwe na hałas, słabe oświetlenie czy drażniące zapachy. Coraz korzystniej wygląda również okres zwrotu z inwestycji w AGV, aktualnie są to już tylko 2 lata przy założeniu pracy na trzy zmiany.

Podczas konferencji poruszano również tematy związane z metaverse, blockchain i cyberbezpieczeństwem. Wydarzenie Rethink digital  zostało zorganizowane w Łodzi i Warszawie w dniach 23-24 listopada 2022.