Skip to main content
Inovatica AGV nawiązała współpracę z Grupą Polsat

Współpraca dotyczy wdrażania sieci 5G w przemyśle i rozwoju autonomicznych wózków widłowych.

Współpraca z grupą Polsat

Inovatica AGV i Grupa Polsat będą współpracować w ramach akceleratora S5, wyspecjalizowanego w technologii 5G. Współpraca do duże wyróżnienie bo w początkowym etapie inkubacji wsparcie akceleratora 2% otrzymało aż 170 firm, finalnie jednak tylko dwie z nich rozwinęły swój produkt na tyle by był gotowy do współpracy biznesowej z większym partnerem. Do współpracy z Plusem (wchodzi w skład Grupy Polsat) zaproszono Inovatica AGV oraz Wares.

Znaczenie sieci 5G

W informacji prasowej Plus, operator sieci 5G podkreśla, że Inovatica AGV opracowuje systemy informatyczne pozwalające na autonomizację wózków widłowych działających w halach produkcyjnych, fabrykach czy magazynach. Sieć 5G ma istotne znaczenie dla rozwoju Przemysłu 4.0, w tym właśnie tego typu autonomicznych rozwiązań. Zapewnia ona stabilność połączenia w rozległych halach, gęstość sieci, niższe opóźnienia, a to są walory, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania autonomicznych wózków widłowych. Tym samym większa przepustowość sieci otwiera przed startupem nowe możliwości komercyjnego rozwoju.

Wstępna współpraca w ramach akceleratora S5 potrwa do jesieni 2021 r.. W tym czasie Inovatica AGV otrzyma wsparcie ekspercki, indywidualne konsultacje, a przede wszystkim wsparcie technologiczne umożliwiające rozwój projektu i jego integracje z siecią 5G.