Skip to main content
Inovatica AGV na Hannover Messe 2022

Na początku czerwca mieliśmy okazję zaprezentować autonomiczne wózki widłowe na największych w Europie targach przemysłowych Hannover Messe.

Zalety autonomicznych wózków widłowych

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią wróciły największe jedne z największych targów Hannover Messe. Wydarzenie adresowane głównie do przemysłu i sektora IT, podczas czterech dni zgromadziło ponad 75 000 odwiedzających i 2500 wystawców. Podczas imprezy można się było zapoznać również z rozwiązaniami Inovatica AGV.

Zalety autonomicznych wózków widłowych można było poznać bezpośrednio na oficjalnym stoisku Polski oraz wirtualnie, bo targi toczyły się równolegle w internecie. Nasze rozwiązania AGV made in Łódź spotkały się z dużym zainteresowaniem, a nam udało się zrealizować wiele wartościowych rozmów. Na targach szukamy nie tylko klientów, ale również ośrodków do wspólnych prac naukowo-badawczych i partnerów biznesowych. Liczymy, że nawiązane kontakty wkrótce zaowocują niejedną współpracą.

Bardzo pozytywnie ocenił targi niemiecki minister gospodarki Robert Habeck podsumował sytuację po obejrzeniu targów we wtorek: „Po prostu biorąc pod uwagę wszystkie prezentowane tu technologie, mamy rozwiązanie wszystkich naszych obecnych kryzysów. To, co widzimy na targach, to odzwierciedlenie głównych problemów naszych czasów z konkretnymi odpowiedziami – co jest fascynującym rozwojem.”

Ta ocena została poparta przez prezesa ZVEI i przewodniczącego Rady Doradczej Wystawców Hannover Messe, dr Gunthera Kegla, który wyjaśnił: „Ponowne uruchomienie targów Hannover Messe było wielkim sukcesem i nastąpiło dokładnie we właściwym czasie. dialog między polityką a przemysłem, zwłaszcza w zmieniających się czasach politycznych i społecznych, takich jak te. Na podstawie swoich innowacji firmy z branży elektrycznej i cyfrowej wykazały, że można na nich polegać w transformacji w kierunku społeczeństwa przemysłowego neutralnego dla klimatu”.

Targi Hannover Messe

Uczestnicy targów dowiedzieli się, jak mogą wykorzystać automatyzację  i cyfryzację do poprawy efektywności transportu wewnętrznego. Ważnymi tematami były również zmniejszenie zużycia energii w  fabrykach i zakładach produkcyjnych, produkcja energii elektrycznej z wodoru czy budowanie bardziej odpornych na zerwanie łańcuchów dostaw. Na Hannover Messe można było poznać pełną paletę  rozwiązań dla przemysłu jutra. Od cyfryzacji procesów rozwojowych i produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym, przez algi jako substytut plastiku, po ukierunkowane wykorzystanie oprogramowania do rejestrowania i zmniejszania śladu CO2.

Obecność Inovatica AGV na targach była możliwa dzięki wsparciu:

  • Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  i projektowi Polish ICT – Branżowy Program Promocji
  • Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego i projektowi „LODZKIE GO! Nowe rynki dla kluczowych branż województwa łódzkiego” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020;

Kolejna edycja targów Hannover Messe została zapowiedzana na 2023 rok w terminie 17-21 kwietnia.

Logo UE