Skip to main content
Główna nagroda Automaticon 2022 dla Inovatica AGV

Złoty medal Automaticon 2022 dla autonomicznych wózków widłowych Inovatica AGV

Jury targów wspólnie z ekspertami Sieci Badawczej Łukasiewicz zdecydowało się przyznać główną nagrodę targów dla Inovatica AGV. O sukcesie autonomicznych wózków widłowych z Łodzi zadecydowały ich innowacyjność i skuteczny sposób na retrofitting tradycyjnych wózków.

Autonomiczny wózek widłowy Inovatica AGV

Rozwiązanie Inovatica AGV to efektywne narzędzie do automatyzacji transportu wewnętrznego. Wyróżnikiem firmy jest fakt, że dostarcza zarówno nowe pojazdy jak i posiada technologię retrofittingu. Pozwala ona zmodernizować już posiadaną flotę wózków do standardu AGV. Oferowane autonomiczne wózki widłowe dostarczane są z pakietem oprogramowania pozwalającego na pełne zarządzanie nimi, w tym samodzielne tworzenie nowych tras i scenariuszy pracy. Dołączony software ułatwia również analitykę i może być poszerzony o funkcję zarządzania flotą wózków. Co ważne, produkt spełnia rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Wózki Inovatica AGV są przystosowane do współpracy zarówno z sieciami Wi-Fi jak i 5G. Przyjemną ciekawostką jest fakt, że nagrodzone rozwiązanie to polski produkt, a siedziba firmy znajduję się w Łodzi.


Co daje wdrożenie wózków AGV


Minimalizacja ryzyk i bezpieczeństwo


Precyzja i ścisłe przestrzeganie procedur bezpieczeństwa przez pojazdy AGV to mniej: wypadków, uszkodzonych towarów i zniszczeń wyposażenia hali. Roboty i ludzie mogą skutecznie współpracować, a wózki AGV są tego najlepszym przykładem. Kontrola otoczenia, monitorowanie prędkości i systemy antykolizyjne sprawiają, że rozwiązanie to znacząco podnosi bezpieczeństwo w miejscu pracy.


Optymalizacja kosztów


Automatyzacja zwiększa konkurencyjność m.in. przez obniżenie budżetów na wynagrodzenia, opiekę zdrowotną i inne świadczenia pracownicze. Dodatkowo zapewnia elastyczność w zarządzaniu czasem pracy magazynu. Średnie wynagrodzenie operatora wózka widłowego w Niemczech wzrośnie z aktualnych 32 900 EUR do 38 200 EUR już w 2026. Autonomiczne wózki widłowe są przystosowane do pracy niezależnej od rytmu dobowego w systemie 24/7. Co ważne mimo upływu czasu zachowują one najwyższy stopień precyzji i efektywności pracy.


AGV vs systemy automatyki


Wdrożenie pojazdów AGV zapewnia większą elastyczność i jest znacząco tańsze niż przygotowanie automatyki dla transportu wewnętrznego. Są one również tańsze w utrzymaniu, a posiadaną flotę łatwo skalować zależnie od zapotrzebowania.


Targi Automaticon 2022

Warszawskie targi Automaticon to branżowe wydarzenie dla specjalistów. Swoje stoiska mają tutaj m.in. producenci i dostawcy maszyn, systemów automatyki, systemów komunikacji i oprogramowania. Ważną częścią targów są roboty i rozwiązania do automatyzacji. Trwająca impreza jest pierwszą od trzech lat, a organizatorzy spodziewają się kilkuset wystawców i licznych odwiedzających.


Eksperci Inovatica AGV z przyjemnością podzielą się wiedzą z zakresu automatyzacji transportu wewnętrznego i zaprezentują nagrodzony wózek widłowy AGV:
Stoisko Inovatica AGV w Hali 1 (A-4/B-3)
Godziny otwarcia Targów dla zwiedzających:
26 – 27 stycznia 2022, 9.00 – 17.00
28 stycznia 2022, 9.00 – 16.00
Adres:
EXPO XXI Warszawa , 01-222 Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14;
(Wola, wjazd ul. Bema od ul. Kasprzaka)